Sijainti. Kaupungin Rooma keskustassa sijaitseva Champagne Palace Hotel on liiketoimintaan sopiva hotelli kävelymatkan päässä kohteista Piazza Santa Maria Maggiore, Basilica di Santa Maria Maggiore ja Teatro dell'Opera di Roma. Lähistöllä olevia kiinnostavia kohteita ovat myös Terme di Diocleziano ja Colosseum.
Hotellin palvelut. Tässä 4 tähden hotellissa on business center ja sen palveluihin kuuluvat kokoushuone ja limusiinipalvelu. Ilmainen langaton internet-yhteys on käytettävissä yleisillä alueilla. Lisämaksusta hotelli tarjoaa lentokenttäkuljetus - menopaluu (käytettävissä pyynnöstä) -palvelua. Huoneen hintaan sisältyvä buffet-aamiainen tarjotaan joka aamu. Huonepalvelu on käytettävissä rajoitetusti. Hotellin lisäpalveluihin kuuluvat muun muassa kielitaitoinen henkilökunta, kiertoajelu-/lippupalvelu ja express-sisäänkirjautuminen.
Vierashuoneet. Majoitusliikkeen Champagne Palace Hotel 78 ilmastoidussa huoneessa on minibaari ja tallelokerot. Kylpyhuoneissa on kylpyammeet tai suihkut, joissa on sadesuihkut. Kylpyhuoneissa on myös bidee, ilmaiset hygieniatuotteet ja hiustenkuivaaja. Vierashuoneissa on työpöytä sekä lisäksi suoravalintapuhelimet. Televisiopalveluihin sisältyvät satelliittikanavat. Siivouspalvelu on tarjolla päivittäin.
Ilmoitukset ja maksut:
Kansallisten määräysten vuoksi käteismaksut eivät voi ylittää 999.99 EUR summaa tässä majoitusliikkeessä. Lisätietoja saat ottamalla yhteyttä majoitusliikkeeseen.
Iältään 2 vuotta vanhat tai nuoremmat lapset yöpyvät ilmaiseksi vanhempiensa tai huoltajiensa kanssa samassa huoneessa, jos he käyttävät huoneessa jo olevia vuoteita.
Vain hotelliin kirjautuneet vieraat saavat oleskella huoneissa.
Tähän hotelliin ei saa tuoda lemmikkieläimiä, ei edes palveluseläimiä.
Ellei toisin mainita, alla olevat maksut eivät sisälly huoneen hintaan. Jos nämä maksut eivät sisälly huoneen hintaan, ne veloitetaan joko sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä. Maksut voivat vaihdella esimerkiksi riippuen majoituksen kestosta tai huoneen tasosta. Tämä majoitusliike veloittaa seuraavat maksut:
Kaupungin perimä vero: 3 EUR per henkilö per yö 10 yöhön asti. Tätä veroa ei sovelleta lapsiin, jotka ovat iältään alle 11 vuotta.
Hotellien perimät maksut sisältyvät hintaan. Maksut saattavat kuitenkin muuttua riippuen siitä, kuinka kauan olet majoitusliikkeessä tai minkä huoneen olet varannut.
Hotelli veloittaa seuraavat maksut ja vakuudet palvelun toimittamisen, sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.
Lentokenttäkuljetus: EUR 45 per ajoneuvo yhteen suuntaan
Vauvansänky: EUR 40 per yö
Edellinen luettelo ei ehkä kata kaikkea. Maksut ja vakuudet eivät välttämättä sisällä veroja ja ne saattavat muuttua.
In-Room Amenity
Huom: Supersaver ei ole vastuussa hotellikuvauksien yhteydessä olevien kuvien oikeudellisuudesta vaan vastuu on yksinomaan kyseisen hotellin tai hotelliketjun.